LEGAL WELL-BEING Kancelaria Adwokacka
Adwokat Roksana Strubel
Zasady i tryb dopuszczania do obrotu produktów leczniczych, z uwzględnieniem w szczególności wymagań dotyczących jakości, skuteczności i bezpieczeństwa ich stosowania, określają przepisy ustawy z dnia z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne. Zgodnie z art. 3 ust. 1 Prawa farmaceutycznego do obrotu dopuszczone są, z zastrzeżeniem ust. 4 i art. 4, produkty lecznicze, które…
Surowiec farmaceutyczny Produkty lecznicze zawierające substancje psychotropowe lub środki odurzające mogą być reklamowane na zasadach ściśle określonych w ustawie Prawo farmaceutyczne. Te przepisy odnoszą się wyłącznie do produktów leczniczych. Surowiec farmaceutyczny nie wchodzi w zakres definicji produktu leczniczego dopóki nie zostanie przygotowany w aptece. Tym samym przepisy dotyczące reklamy wskazane w Prawie farmaceutycznym nie odnoszą…
Zakaz kierowania reklamy produktu leczniczego do dzieci Zgodnie z art. 53 ust. 3 Prawa farmaceutycznego reklama produktu leczniczego nie może być kierowana do dzieci ani zawierać żadnego elementu, który jest do nich kierowany. Brak jest przy tym ustawowej definicji dziecka. Kim jest dziecko? Pierwsza koncepcja proponowana w literaturze prawniczej zakłada, by kategorię dzieci, dla potrzeb…
Art. 119a ust. 1 Prawo farmaceutycznego Zgodnie z zapisami art. 119a ust. 1 Prawo farmaceutycznego „Podmiot odpowiedzialny, który uzyskał dla produktu leczniczego pozwolenie, o którym mowa w art. 3 ust. 1, w przypadku wprowadzania tego produktu po raz pierwszy do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest obowiązany nie później niż w terminie 30 dni od…